kredyt mieszkaniowy przez internet

Kredyt mieszkaniowy – tani kredyt hipoteczny

Kredyt mieszkaniowy to najszybszy sposób na sfinansowanie jednego z największych marzeń każdego z nas, czyli własnych czterech kątów. Kredyty hipoteczne są obecnie najpopularniejszymi sposobami na zakup nieruchomości, niezależnie czy rynku pierwotnego czy z rynku mieszkań wtórnych.

Kredyt hipoteczny to o wiele bardziej skomplikowany produkt finansowy niż kredyt gotówkowy czy pożyczka pozabankowa. Kredyt hipoteczny jest zazwyczaj zaciągany na kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt lat. Ciężko przewidzieć, jak będzie wyglądał świat finansów na przestrzeni tylu lat, dlatego banki potrzebują solidnego zabezpieczenia.

Co jest oczywiste, podstawowym zabezpieczeniem w przypadku kredytu mieszkaniowego jest hipoteka, a  więc swoiste prawo własności na danej nieruchomości, która w momencie wzięcia kredytu hipotecznego, należy w większości do banku. Własność nieruchomości po spłacie kredytu hipotecznego, przechodzi na kredytobiorcę, który spłacił kredyt hipoteczny.

Co warto wiedzieć o kredytach hipoteczny?

Kredyt hipoteczny, choć w 2019 roku tak popularny wśród polskich kredytobiorców, to nie jest udzielany przez większość banków, tak jak np. kredyt gotówkowy. Kredyt hipoteczny jest z perspektywy przyszłego kredytobiorcy skomplikowanym produktem, ale dla banków jest jeszcze cięższa.

Bank musi wziąć na siebie spore ryzyko, ponieważ pożycza spore sumy, zazwyczaj jest to co najmniej 250 000 złotych. I choć bank w perspektywie całego okresu pożyczania (15, a często nawet i 30 lat) zarobi na tej transakcji naprawdę sporo pieniędzy, to i tak ponosi sowite ryzyko.

Kredyty mieszkaniowe przez internet

Każdy z nas marzy o własnym domu, niezależnie od wieku. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku osób, które co miesiąc wydają niemałe sumy pieniędzy na wynajem mieszkania, który sięga naprawdę sporych kwot, zwłaszcza w największych polskich miastach. Zamiast wydawać pieniądze na miesięczne czynsze i inne opłaty, lepiej wydawać je na własny dom.

Jeśli nie mamy odpowiedniej kwoty na zakup mieszkania, będziemy potrzebować długoterminowych kredytów hipotecznych, a pieniądze, które wydajemy co miesiąc na te opłaty, pomogą nam spłacić raty kredytu.

Wśród kredytów hipotecznych, można wyróżnić kilka rodzajów zobowiązań, są to: kredyty mieszkaniowe, pożyczki hipoteczne na budowę domu, pożyczki na remont mieszkania lub domu, pożyczki na nieruchomość w postaci działki (budowlanej, rekreacyjnej), klasyczne pożyczki na zakup mieszkania, mniejsze pożyczki z przeznaczeniem na budowę garażu lub innego budynku, standardowa pożyczka na zakup lub budowę domku.

Długa droga do wymarzonego kredytu hipotecznego

Jednak od planów i starań do udzielenia kredytów hipotecznych jest jeszcze długa droga. Tak jest w każdym przypadków. To nie jest tak łatwa ścieżka, jak gdybyś zaciągał prostą i szybką pożyczkę gotówkową. Jest to niezwykle czasochłonny proces, który jest obliczany na wielu etapach.

Od wyboru właściwego banku po podpisanie umowy przedwstępnej na mieszkanie lub dom, wypełnienie i przedłożenie wszystkich dokumentów wymaganych do udzielenia pożyczki i oczekiwanie na decyzję banku o podpisaniu umowy pożyczki i udzieleniu kredytu mieszkaniowego.

Warto wiedzieć, że obecnie najważniejszym punktem na tej ścieżce, który zależy od tego, czy w ogóle zaczniemy starania o kredyt mieszkaniowy.. Rodzaj zdolności do spłaty wszystkich rat kredytu w dowolnym z wyznaczonych terminów. Nasza ocena kredytowa określa kwotę przyznanego kredytu. Profesjonalny doradca zajmie się profesjonalnym obliczeniem tej kwoty. A jest ona naprawdę istotna na etapie starania się o kredyt hipoteczny online.

To jeszcze musisz wiedzieć o kredytach hipotecznych

Pamiętaj, że nominalne procentowanie kredytu hipotecznego jest jednym z najważniejszych elementów, na który należy zwrócić szczególną uwagę. Warto wiedzieć, że w przypadku kredytu hipotecznego zwykle występują dwa rodzaje odsetek: zmienne oraz stałe. Czym się od siebie różnią? To temat na zupełnie inny artykuł.

Ile musisz zaoszczędzić wcześniej, by cieszyć się tanim kredytem mieszkaniowym?

Uzyskanie hipoteki wiąże się ze specjalnymi wymaganiami dla banku. Dokładnie 5 lat temu, Komisja Nadzoru Finansowego wdrożyła Rekomendację „S”, która zasadniczo zmieniła sposób udzielania kredytu. Zgodnie z zaleceniami Komisji Nadzoru Finansowego pożyczkobiorcy muszą mieć co najmniej 10 lub 20 procent na spłatę hipoteki. Wkład własny (w zależności od banku). Dla wielu osób jest to nieosiągalna kwota jednorazowej płatności. Jak można tego uniknąć?

Chociaż wprowadzenie takich ograniczeń automatycznie oznaczało, że kredyty mieszkaniowe stały się znacznie bezpieczniejsze zarówno dla klienta, jak i banku, to i tak jest to duży problem dla kredytobiorców. Istnieje jednak wiele sprawdzonych sposobów obejścia tego przepisu. Banki udzielające pożyczek mogą uznać za swój wkład inne wartości, takie jak zastaw gruntów, mieszkań lub domów. Bank prawdopodobnie udzieli pożyczki, jeśli wartość nieruchomości przekroczy 10 lub 20 procent. wkład własny.

Kredyt mieszkaniowy przez internet – ważne informacje

Chcesz znaleźć interesuje oferty, ale nie wiesz, jak to zrobić? Przede wszystkim zacznij od tego, aby sprawdzić wszystkie koszty poniesione przez pożyczkobiorcę przy spłacie kredytu hipotecznego w danym banku, a także skorzystać z kalkulatora kredytu hipotecznego.

Warto wiedzieć, że dzięki porównywarkom kredytów hipotecznych, narzędzie natychmiast symuluje rzeczywisty koszt pożyczki i pomaga nam znaleźć najlepszą ofertę. Możemy wybrać sumę zobowiązań, które chcemy zaciągnąć, podzieloną przez liczbę lat spłaty kredytu na podstawie zmiennych kosztów oprocentowania.

Jak szukać kredyt mieszkaniowego?

Dobrym sposobem na znalezienie taniego kredytu hipotecznego jest skorzystanie z rankingu kredytów hipotecznych, które na bieżąco sprawdzają i analizują tanie kredyty hipoteczne, które akurat są dostępne w polskich bankach. W roku 2019 w większości przypadków, zwycięstwo w rankingu kredytów hipotecznych, wędrowało do oferty jednego z najpopularniejszych banków w Polsce, czyli PKO BP. Gdzie jeszcze warto sprawdzić, jak tani kredyt hipoteczny Cię czeka?

No przede wszystkim warto udać się do BNP Paribas, Banku Pekao SA, Millenium Banku, a także sprawdzić ofertę kredytu hipotecznego online, który jest dostępny w mBanku. Jakiego kredytu mieszkaniowego szukać? Na pewno takiego, którego wysokość Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania wynosi od 2 do 4 procent.

 

Leave a Comment